RNCF2512BTC49K9
Mfr.Part #
RNCF2512BTC49K9
Description
RES 49.9K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
49.9kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W