RNCF2512BTC499K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC499K
Description
RES 499K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
499kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BTC499K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 499kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C