RNCF2512BTC47R5
Mfr.Part #
RNCF2512BTC47R5
Description
RES 47.5 OHM 0.1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W
Resistance :
47.5Ohm
Datasheets
RNCF2512BTC47R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 47.5Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C