RNCF2512BTC45R3
Mfr.Part #
RNCF2512BTC45R3
Description
RES 45.3 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
45.3Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RNCF2512BTC45R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 45.3Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C