RNCF2512BTC44R2
Mfr.Part #
RNCF2512BTC44R2
Description
RES 44.2 OHM 0.1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
44.2Ohm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BTC44R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 44.2Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C