RNCF2512BTC442R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC442R
Description
RES 442 OHM 0.1% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
442Ohm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512BTC442R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 442Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C