RNCF2512BTC442K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC442K
Description
RES 442K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
442kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm