RNCF2512BTC43R2
Mfr.Part #
RNCF2512BTC43R2
Description
RES 43.2 OHM 0.1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
43.2Ohm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C