RNCF2512BTC430K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC430K
Description
RES 430K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
430kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW