RNCF2512BTC422K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC422K
Description
RES 422K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
12 Weeks
Working Voltage :
150V
Resistance :
422kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2512BTC422K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 422kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C