RNCF2512BTC41R2
Mfr.Part #
RNCF2512BTC41R2
Description
RES 41.2 OHM 0.1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
41.2Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm