RNCF2512BTC412R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC412R
Description
RES 412 OHM 0.1% 3/4W 2512
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
412Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Additional Feature :
PRECISION
Feature :
Automotive AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C