RNCF2512BTC3K83
Mfr.Part #
RNCF2512BTC3K83
Description
RES 3.83K OHM 0.1% 1/2W 2512
2512 (6432 Metric)
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
3.83kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BTC3K83
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.83kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C