RNCF2512BTC3K40
Mfr.Part #
RNCF2512BTC3K40
Description
RES 3.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2512BTC3K40
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C