RNCF2512BTC3K32
Mfr.Part #
RNCF2512BTC3K32
Description
RES 3.32K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.32kOhm
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2512BTC3K32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C