RNCF2512BTC38R3
Mfr.Part #
RNCF2512BTC38R3
Description
RES 38.3 OHM 0.1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Resistance :
38.3Ohm
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Number of Terminations :
2
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512BTC38R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 38.3Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C