RNCF2512BTC37K4
Mfr.Part #
RNCF2512BTC37K4
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
37.4kOhm
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNCF2512BTC37K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 37.4kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C