RNCF2512BTC374K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC374K
Description
RES 374K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
374kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW