RNCF2512BTC36R0
Mfr.Part #
RNCF2512BTC36R0
Description
RES 36 OHM 0.1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
36Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Thin Film
Datasheets
RNCF2512BTC36R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 36Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C