RNCF2512BTC35R7
Mfr.Part #
RNCF2512BTC35R7
Description
RES 35.7 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
35.7Ohm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2512BTC35R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 35.7Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C