RNCF2512BTC348K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC348K
Description
RES 348K OHM 0.1% 1/2W 2512
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
348kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C