RNCF2512BTC30R1
Mfr.Part #
RNCF2512BTC30R1
Description
RES 30.1 OHM 0.1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Resistance :
30.1Ohm
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BTC30R1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30.1Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C