RNCF2512BTC2M94
Mfr.Part #
RNCF2512BTC2M94
Description
RES 2.94M OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.94MOhm