RNCF2512BTC2M43
Mfr.Part #
RNCF2512BTC2M43
Description
RES 2.43M OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
2.43MOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512BTC2M43
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.43MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C