RNCF2512BTC2M20
Mfr.Part #
RNCF2512BTC2M20
Description
RES 2.2M OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.2MOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BTC2M20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.2MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C