RNCF2512BTC2M10
Mfr.Part #
RNCF2512BTC2M10
Description
RES 2.1M OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
2.1MOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm