RNCF2512BTC2M05
Mfr.Part #
RNCF2512BTC2M05
Description
RES 2.05M OHM 0.1% 1/2W 2512
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.05MOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm