RNCF2512BTC2K49
Mfr.Part #
RNCF2512BTC2K49
Description
RES 2.49K OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
2.49kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm