RNCF2512BTC2K20
Mfr.Part #
RNCF2512BTC2K20
Description
RES 2.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Datasheets
RNCF2512BTC2K20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C