RNCF2512BTC29R4
Mfr.Part #
RNCF2512BTC29R4
Description
RES 29.4 OHM 0.1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
29.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RNCF
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BTC29R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 29.4Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C