RNCF2512BTC28R7
Mfr.Part #
RNCF2512BTC28R7
Description
RES 28.7 OHM 0.1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
28.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
yes
Datasheets
RNCF2512BTC28R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 28.7Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C