RNCF2512BTC28R0
Mfr.Part #
RNCF2512BTC28R0
Description
RES 28 OHM 0.1% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
28Ohm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BTC28R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 28Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C