RNCF2512BTC28K7
Mfr.Part #
RNCF2512BTC28K7
Description
RES 28.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
28.7kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W