RNCF2512BTC270R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC270R
Description
RES 270 OHM 0.1% 3/4W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Resistance :
270Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BTC270R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 270Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C