RNCF2512BTC26K7
Mfr.Part #
RNCF2512BTC26K7
Description
RES 26.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
26.7kOhm
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Factory Lead Time :
12 Weeks
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BTC26K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 26.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C