RNCF2512BTC26K1
Mfr.Part #
RNCF2512BTC26K1
Description
RES 26.1K OHM 0.1% 1/2W 2512
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
26.1kOhm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm