RNCF2512BTC261R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC261R
Description
RES 261 OHM 0.1% 3/4W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
261Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%