RNCF2512BTC24K3
Mfr.Part #
RNCF2512BTC24K3
Description
RES 24.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Resistance :
24.3kOhm
RNCF
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BTC24K3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 24.3kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C