RNCF2512BTC22R1
Mfr.Part #
RNCF2512BTC22R1
Description
RES 22.1 OHM 0.1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
22.1Ohm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2512BTC22R1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 22.1Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C