RNCF2512BTC221R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC221R
Description
RES 221 OHM 0.1% 3/4W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Resistance :
221Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W