RNCF2512BTC220K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC220K
Description
RES 220K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
2
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
220kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512BTC220K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 220kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C