RNCF2512BTC21R0
Mfr.Part #
RNCF2512BTC21R0
Description
RES 21 OHM 0.1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
21Ohm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W