RNCF2512BTC215R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC215R
Description
RES 215 OHM 0.1% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
yes
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
2
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
215Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
RNCF
Datasheets
RNCF2512BTC215R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 215Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C