RNCF2512BTC215K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC215K
Description
RES 215K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
215kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V