RNCF2512BTC210R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC210R
Description
RES 210 OHM 0.1% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
210Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Datasheets
RNCF2512BTC210R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 210Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C