RNCF2512BTC20K5
Mfr.Part #
RNCF2512BTC20K5
Description
RES 20.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
20.5kOhm
RECTANGULAR
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512BTC20K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 20.5kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C