RNCF2512BTC1M80
Mfr.Part #
RNCF2512BTC1M80
Description
RES 1.8M OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.8MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
2512 (6432 Metric)
Datasheets
RNCF2512BTC1M80
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.8MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C