RNCF2512BTC1M40
Mfr.Part #
RNCF2512BTC1M40
Description
RES 1.4M OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.4mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C