RNCF2512BTC1M33
Mfr.Part #
RNCF2512BTC1M33
Description
RES 1.33M OHM 0.1% 1/2W 2512
Working Voltage :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.33MOhm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2512BTC1M33
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.33MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C