RNCF2512BTC1M21
Mfr.Part #
RNCF2512BTC1M21
Description
RES 1.21M OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
1.21MOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNCF2512BTC1M21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.21MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C